صفحه نخست     محصولات و خدمات     تماس با ما
     Home / Services


آنالیز جریان - ولتاژ اولین و پایه ای ترین آنالیز سلول خورشیدی است. اندازه گیری ممکن است در معرض نور AM1.5 یا در محیط تاریک باشد.در این آنالیز بازده سلول و هم چنین ولتاژ مدار باز، جریان مدار کوتاه و فاکتور پر کنندگی سلول تعیین می شود. علاوه بر این از شکل منحنی جریان-ولتاژ اطلاعاتی نیز در مورد مقاومت های سری و موازی سلول بدست می آید. علاوه بر این تست، اندازه گیری جریان بر حسب زمان برای سلول (Chrono-amperometry) نیز قابل انجام است.

هزینه:
لطفا تماس بگیرید.اندازه گیری بازده طیفی سلول خورشیدی یا بازده کوانتومی خارجی سلول (IPCE یا EQE) با تاباندن نور با طول موج مشخص به سلول و اندازه گیری جریان سلول انجام می شود. با مقایسه جریان سلول با جریان یک فوتودیود کالیبره شده در هر طول موج می توان بازده طیفی را اندازه گرفت. اندازه گیری در مد DC و بدون مدولاسیون انجام می شود.

هزینه:
لطفا تماس بگیرید.طیف سنجی امپدانس الکتروشیمیایی یکی از مهم ترین روش های مشخصه یابی سیستم های الکتروشیمیایی و نیز ادوات الکترونیکی نظیر سلول های خورشیدی است. در این روش، که مبتنی بر اندازه گیری امپدانس مدار در فرکانس های مختلف است ویژگی های مرتبط با مرز بین لایه های سلول ارزیابی می شود. تفسیر طیف امپدانس با استفاده از مدارهای معادلی از خازن و مقاومت انجام می شوند.

هزینه:
لطفا تماس بگیرید.
ساخت و آماده سازی سلول خورشیدی شامل طیفی از خدمات مختلف لایه نشانی و آماده سازی سلول های خورشیدی پروسکایتی است. به عنوان مثال لایه نشانی پروسکایت، لایه نشانی HTM و غیره. پژوهشگرانی که امکانات لازم برای ساخت کامل سلول خورشیدی را در اختیار ندارند می توانند از این خدمات استفاده کنند.

هزینه:
لطفا تماس بگیرید.

در ساخت بسیاری از انواع سلول خورشیدی اتصالات نهایی لایه هایی از طلا یا نقره یا فلزات دیگر است. شریف سولار بوسیله روش لایه نشانی تبخیر در خلا این خدمات را برای لایه نشانی طلا ارائه می دهد. در مورد روش بهینه لطفا تماس بگیرید.

هزینه:
لطفا تماس بگیرید.


شریف سولار جهت انتقال تجربه و فناوری ساخت سلول خورشیدی کارگاه هایی را به صورت نیمه خصوصی و عملی برگزار می کند. در این کارگاه ها متقاضیان در طول یک روز به صورت عملی با مراحل ساخت سلول خورشیدی آشنا می شوند. جهت تشکیل کارگاه رسیدن تعداد به حد نصاب مشخص ضروری است.

هزینه:
لطفا تماس بگیرید.
این خدمات در راستای آموزش روش های اندازه گیری است. به عنوان مثال روش اندازه گیری EIS یا اندازه گیری منحنی های ولتاژ-جریان سلول خورشیدی، یا اندازه گیری اثر هال و غیره. این خدمات عمدتا در فضای تجهیزاتی است که شریف سولار تولید می کند.

هزینه:
در مورد هزینه لطفا تماس بگیرید.درباره ما
شریف سولار شرکتی برآمده از گروه سلول های خورشیدی در دانشگاه صنعتی شریف است و هم اکنون در پارک فناوری شریف مستقر می باشد. این شرکت با تجربه ای متمایز در ساخت تجهیزات و دانش گسترده در حوزه مواد، محصولات متعددی در حوزه های سلول خورشیدی، الکتروشیمی، میکروسکپی، کنترل اتمسفر، آنالیز سطح و عملیات سطحی را به تولید و فروش رسانده است.


تماس با ما
شرکت توسعه فناوری شریف سولار
تهران، خیابان آزادی، کوچه آران (غرب دانشگاه شریف)، پلاک 11- طبقه 3- واحد 5، نلفن: 47625761-021، 66098477-021
ایمیل: info@sharifsolar.ir